Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Agro Promotion zaprasza do udziału w międzynarodowym wydarzeniu „EU Agro-Trade Platform”, które odbędzie się za pośrednictwem interaktywnej platformy online: https://agro-trade-platform.b2match.io/

 Wydarzenie jest realizowane w ramach Europejskiego Forum Rolniczego, które odbywało się rok rocznie w Jasionce k. Rzeszowa. W 2021 roku, zamiast tradycyjnych spotkań, udostępnimy nowe narzędzie do networkingu i wymiany doświadczeń. Wzorem poprzednich lat, nowa, wirtualna odsłona konferencji zostanie objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rejestracja do udziału dostępna pod adresem: https://agro-trade-platform.b2match.io/

Do udziału w wirtualnej dyskusji zostaną zaproszeni eksperci oraz przedsiębiorcy z branży. Główny webinar będzie dotyczyć Wspólnej Polityki Rolnej oraz finansowania rolnictwa w ramach nowych celów na lata 2021-2027 w tym „Zielonego Ładu” i strategii „od pola do stołu”. Wezmą w nim udział przedstawiciele polskiej i międzynarodowej polityki oraz członkowie Komisji Europejskiej. Wśród poruszanych tematów w trakcie webinarów znajdzie się także m.in. handel międzynarodowy na rynku rolno-spożywczym, pozyskiwanie funduszy na innowacje w rolnictwie, również w kontekście następcy „Horyzontu 2020” i możliwości wykorzystania tych środków przez Polskę oraz gospodarowanie wodą w rolnictwie w kontekście zmian klimatycznych. Forum co roku gromadzi blisko 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Misją „EU Agro-Trade Platform” jest umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz stworzenie profesjonalnego narzędzia do wyszukiwania ofert korzystnej współpracy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Platforma będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno spożywczego, z Polski oraz rynków zagranicznych.