Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi w najbliższych dniach nowy portal IRZplus, który pozwoli rolnikom dokonać zgłoszenia przez Internet np. o urodzeniu, kupnie, wywozie lub uboju zwierzęcia.

Portal IRZplus znacznie ułatwia składanie zgłoszeń przemieszczeń zwierząt, np. kupno-sprzedaż. Jeśli jedna strona złoży zgłoszenie za pośrednictwem IRZplus, to druga strona będzie widziała na swoim koncie tę informację i wystarczy, że potwierdzi prawidłowość zawartych w niej danych. Nie będzie konieczności wypełniania nowego zgłoszenia przemieszczenia.

IRZplus umożliwi rolnikom składanie zapotrzebowania na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz oraz ich duplikaty, jak również zamówienia paszportów i duplikatów paszportów dla bydła. Hodowca w każdej chwili będzie mógł sięgnąć po zgromadzone w bazie danych portalu informacje, m.in. sprawdzić złożone przez siebie zgłoszenia lub złożyć nowe.

Aby uzyskać dostęp do portalu IRZplus, należy zarejestrować się w aplikacji e-WniosekPlus w celu utworzenia nowego konta. W przypadku, kiedy hodowcy mają już dostęp do tej aplikacji, mogą w łatwy sposób, podczas logowania, rozszerzyć posiadane uprawnienia o dostęp do Portalu IRZplus lub skorzystać z posiadanego dostępu do dotychczasowej aplikacji CK IRZ.